Koenzym Q10

Naše buňky ho velmi potřebují, prakticky v celém těle. Jednak jim dodává energii, nezbytnou ke všem životním aktivitám, jednak je chrání před toxickým působením tzv. volných radikálů. Oslabené a poškozené buňky mohou způsobit závažné zdravotní problémy a rovněž rychleji stárnou. A my s nimi. Viditelně se to projeví na pokožce, neviditelně, o to ale zákeřněji, špatně fungujícím srdcem a kardiovaskulárním onemocněním, případně i poruchami dalších důležitých orgánů.

Zdravý člověk si dokáže koenzym Q10 vyrobit vlastními silami z potravy přibližně do věku 25 let, poté dochází k postupnému snižování jeho produkce. Okolo 40 se zásoby koenzymu Q10 v těle snižují na polovinu. Buňky se stávají zranitelnějšími a přestávají stíhat využívání energie pro svou vlastní existenci a bezchybnou činnost. Jakmile hladina koenzymu Q10 klesne pod požadovanou úroveň, na člověku se to projeví horší tolerancí zátěže, snížením pracovní aktivity, sníženou schopností regenerace a celkovým poklesem výkonnosti.

 Vědecké testy potvrdily, že dodáváme-li tělu chybějící koenzym Q10 formou vhodného doplňku stravy, můžeme očekávat:

  • Pleť bude mít méně vrásek.
  • Zpomalí se proces stárnutí (anti-aging efekt).
  • Podpoří se  tvorba kolagenu.
  • Organismus lépe zvládá zvýšenou zátěž (stres, pracovní vytížení, nemoc, těžkou fyzickou práci, sportovní výkon).
  • Posílí se  ochranný štít proti škodlivému působení volných radikálů (znečištěné životní prostředí – zejména smog, UV záření nebo některá onemocnění).

 Použitá literatura:

  1. Alehagen U., Alexander J., Aaseth J. (2016). Supplementation with selenium and coenzyme Q10 reduces cardiovascular mortality in elderly with low selenium status. A secondary analysis of a randomised clinical trial.
  2. Žmitek K, Pogačnik T, Mervic L, Žmitek J, Pravst . The effect of dietary intake of coenzyme Q10 on skin parameters and condition: Results of a randomised, placebo-controlled, double-blind study.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení