Časté otázky, Strana 2

Proč by měli vegani a vegetariáni užívat kyselinu hyaluronovou?

Přírodními zdroji kyseliny hyaluronové jsou převážně živočišné výrobky – masové vývary a vnitřností. Některé potraviny jako jsou sójové boby, červené víno nebo kořenová zelenina mají schopnost zvýšit produkci kyseliny hyaluronové, ale přirozený způsob doplňování kyseliny hyaluronové v těle je dlouhotrvající a málo efektivní.

Pro prevenci vzniku  příznaků nedostatku kyseliny hyaluronové, což jsou suchá pokožka, vrásky, vrzání kloubů, doporučujeme využit doplňky stravy s kyselinou hyaluronovu pro její rychlé  doplnění.

Vegani a vegetariáni jsou více ohrožené nedostatkem kyseliny hyaluronové z důvodů, že jejích jídelníček neobsahuje živočišné výrobky a proto je důležité včas zahájit užívání kyseliny hyaluronové ve formě doplňků stravy. V našem portfóliu najdete řadu přípravků s kyselinou hyaluronovou vhodných pro vegany.

Hyalive: obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 a vitamín C, má omlazující účinek na pokožku, vhodný pro ženy 35+.

Kyselina hyaluronová: obsahuje 40 mg čisté kyseliny hyaluronové, má hydratační účinek pro pleť a klouby, vhodný pro ženy 20+.

VitaHyal Combi: obsahuje kyselinu hyaluronovou, biotin, zinek a vitamín C, pečuje o kůži, vlasy a nehty, vhodný pro ženy 20+.

Z čeho se vyrábí kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová se dnes získává biotechnologickou metodou fermentace bakteriálních kultur, nejčastěji bakterií druhu Streptococcus zooepidermicus. Vstupní materiály výrobního procesu nejsou živočišného původu, což činí koneční produkt kyselinu hyaluronvou vhodným pro vegany a vegetariány. Účinnou látku kyselina hyaluronová, kterou používáme v řadě naším produktů ( Hyalive  a Kyselina hyaluronová Vitage)  nakupujeme od renomovaných evropských dodavatelů, které zaručují její vysokou kvalitu.

Můžu užívat kyselinu hyaluronovou společně s léky?

Kyselina hyaluronová obecně má velmi nízký výskyt nežádoucích účinků a interakcí s léky, ale otázky společného užíváním léků a doplňků stravy doporučujeme konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Proč je důležité užívat kyselinu hyaluronovou ve formě tablet?

S přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové v organismu klesá, což vede k dehydrataci pletí, vzniků vrásek, opotřebovaní kloubní chrupavky a zhoršení pohyblivostí kloubů.

Graf ukazuje snížení koncentraci kyseliny hyaluronové v pokožce s postupem času: po dosažení 40 let produkce kyseliny hyaluronové prudce klesá a začínají se objevovat vrásky a bolestí kloubů.  Tento proces lze zpomalit používáním kyseliny hyaluronové ve formě tablet nebo kapslí, což bude mít za následek zvýšení koncentrace kyseliny hyaluronové v celém těle a potlačení příznaků stárnutí. Pleť bude vyživována a hydratována zevnitř, vrásky se zjemní a pokožka se omladí. Při užívání kyseliny hyaluronové ve formě tablet nebo kapslí viditelný efekt na omlazení pletí bude patrný po 2 měsících a přetrvá další 2 měsíce.

Více informací o působení kyseliny hyaluronové najdete v článku: Máme důkaz, kyselina hyaluronová v tabletách redukuje vrásky.