Časté otázky

Čím se liší novinka Hyalive od Kyseliny hyaluronvé Vitage?

Přípravek Hyalive obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 , vitamin C a je určen pro ženy 35+, které již objevily první příznaky stárnutí pokožky a organizmu celkem.

Kyselina hyaluronová zlepšuje hydrataci pletí, zpevňuje pokožku, zjemňuje existující vrásky a  brání tvorbě nových; koenzym Q10 brzdí stárnutí buněk kůže, zlepšuje využití energii z potravin, je prospěšný při prevenci kardiovaskulárních chorob; vitamin C podporuje tvorbu kolagenu, působí jako antioxidant  a prospívá dobrému stavu pleti.

Produkt Kyselina hyaluronová Vitage je určená pro dívky a ženy od  20 let, protože účinná látka kyselina hyaluronová, kromě anti-aging působení na pokožku ( zpevnění, snížení množství vrásek atd.), ještě umí urychlit hojení a potlačit zánět, což jsou velmi užitečné vlastností při boji s akné.

Jak dlouho bych měla užívat přípravek Kyselina hyaluronová Vitage abych viděla nějaké změny na stavu pletí a kloubů?

Jak dlouho bych měla užívat přípravek Kyselina hyaluronová Vitage, abych viděla nějaké změny na stavu pletí?

Přípravek Kyselina hyaluronová Vitage doporučujeme užívat 2 až 3 měsíce v dávce 1-2 kapslí denně. Za tuto dobu dochází k doplnění přirozeného úbytku kyseliny hyaluronové v pokožce a synoviální tekutině kloubů a jsou viditelné první výsledky užívání: pevnější a hydratovanější pleť, zjemnění vrásek, lepší pohyblivost kloubů. Pro rychlejší nástup účinku doporučujeme dávkování 2 tobolky denně v období prvního měsíce terapii.

Pro větší efekt doporučujeme užívání přípravku Kyselina hyaluronová Vitage opakovat 2 až 3 krát do roka z důvodu vytváření zásob kyseliny hyaluronové a zachování vnitřní hydrataci pokožky a kloubů.

 

Je možné užívat přípravky Kyselina hyaluronová Vitage a VitaHyal Combi současně?

Přípravek Kyselina hyaluronová Vitage obsahuje 40 mg účinné látky kyselina hyaluronová a je určen pro doplnění přirozeného úbytku kyseliny hyaluronové v těle, pro snížení tvorby vrásek, pro hydrataci pokožky a kloubů. Doporučujeme ho užívat pro přecházení stárnutí pletí a kloubů a také pro zmírnění již vzniklých příznaků snížení hladiny kyseliny hyaluronové v organismu, což jsou povadlá pleť, vrásky, snížená pohyblivost a bolest kloubů.

Doplněk stravy VitaHyal Combi obsahuje kyselinu hyaluronovu ( 25 mg), vitamin C, biotin, zinek a je vhodný pro komplexní  péči o pokožku, klouby, vlasy a nehty. Jedná tobolka VitaHyal Combi se postará o hydrataci pletí, dobrého fungování kloubů a normalizaci stavu nehtů a vlasů.

Užívání obou přípravků najednou je možné, ale zbytečné. Výběr vhodného doplňku stravy by se měl řídit cílem terapii: pokud potřebujete zmírnit příznaky stárnutí pletí a kloubů a nebo jim předejít - doporučujeme zvolit Kyselinu hyaluronovu Vitage a užívat  ji 3 měsíce. Pokud potřebujete zlepšit stav pokožky, vlasů a nehtů - doporučujeme vybrat přípravek VitaHyal Combi.

 

Jak může pomoct užívání kyseliny hyaluronové ve formě doplňku stravy při bolestí kolena?

Kyselina hyaluronová ve velkém množství je obsažena v tekutině kolenního kloubu (v synoviální tekutině) a brání nárazu kostí na sebe tím, že zvětší a vyplní prostor v kloubní štěrbině. Čím větší je koncentrace kyseliny hyaluronové, tím líp je kloub chráněn při pohybu.

Ve výzkumech vědci prokázaly, že při podání kyseliny hyaluronové ve formě kapslí po dobu 2 měsíců se zvýšilo množství kyseliny hyaluronové v synoviální tekutině kolenního kloubu a pacienty cítily úlevu od bolestí, která přetrvávala delší dobu.

Více informací najdete v článku: Bolí Vás kolena, zkuste kyselinu hyaluronovou

Proč by měli vegani a vegetariáni užívat kyselinu hyaluronovou?

Přírodními zdroji kyseliny hyaluronové jsou převážně živočišné výrobky – masové vývary a vnitřností. Některé potraviny jako jsou sójové boby, červené víno nebo kořenová zelenina mají schopnost zvýšit produkci kyseliny hyaluronové, ale přirozený způsob doplňování kyseliny hyaluronové v těle je dlouhotrvající a málo efektivní.

V případě, že už máte viditelné příznaky nedostatku kyseliny hyaluronové, což jsou suchá pokožka, vrásky, vrzání kloubů, je potřeba sáhnout po doplňku stravy s kyselinou hyaluronovou pro rychlé a efektivní její doplnění.

Vegani a vegetariáni jsou více ohrožené nedostatkem kyseliny hyaluronové z důvodů, že jejích jídelníček neobsahuje živočišné výrobky a proto je důležité včas zahájit užívání kyseliny hyaluronové ve formě doplňků stravy, například, přípravek VEGAN Kyselina hyaluronová bez barviv a bez živočišných přísad.

 

Z čeho se vyrábí kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová se dnes získává biotechnologickou metodou fermentace bakteriálních kultur, nejčastěji bakterií druhu Streptococcus zooepidermicus. Vstupní materiály výrobního procesu nejsou živočišného původu, což činí koneční produkt kyselinu hyaluronvou vhodným pro vegany a vegetariány.

Můžu užívat kyselinu hyaluronovou společně s léky?

Kyselina hyaluronová obecně má velmi nízký výskyt nežádoucích účinků a interakcí s léky, ale otázky společného užíváním léků a doplňků stravy doporučujeme konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Proč je důležité užívat kyselinu hyaluronovou ve formě tablet?

S přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové v organismu klesá, což vede k dehydrataci pletí, vzniků vrásek , opotřebovaní kloubní chrupavky a zhoršení pohyblivostí kloubů.

Graf ukazuje snížení koncentraci kyseliny hyaluronové v pokožce s postupem času: po dosažení 40 let produkce kyseliny hyaluronové prudce klesá a začínají se objevovat vrásky a bolestí kloubů.  Tento proces lze zpomalit používáním kyseliny hyaluronové ve formě tablet nebo kapslí, což bude mít za následek zvýšení koncentrace kyseliny hyaluronové celém těle a potlačení příznaků stárnutí.

Více informací o působení kyseliny hyaluronové najdete v článku: Máme důkaz, kyselina hyaluronová v tabletách redukuje vrásky.