Sportujete? Nezapomeňte na klouby!

 

Záliba ve sportování běhu a cvičení má pozitivní vliv na naše tělo a duši. Každá fyzická aktivita zapojuje do pohybu klouby, které jsou základní součástkou většiny akcí našeho těla. Každý kloub se skládá z kloubního pouzdra, kostních konců, chrupavky a vazů. Základem pouzdra je synoviální tekutina, která obsahuje vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové - výživy pro klouby. Bez kyseliny hyaluronové se neobejdou ani pojivové tkáně: šlachy a vazy. I díky jejímu obsahu zvládnou pojivové tkáně velké zatížení, napětí a namáhání, kterému je vystavujeme při sportování. Synoviální tekutina působí jako lubrikant a tlumič nárazů pro všechny klouby, při běhu, skocích a dalších sportovních aktivitách. Chrupavka obsahuje kolageny typu I a II, které zajišťují její pevnost a elasticitu. Při fyzické aktivitě se naše klouby namáhají několikanásobně více a jejich odolnost závisí na množství kolagenu a kyseliny hyaluronové v nich obsažených.

Proč nás klouby bolí? Bolestí kloubů jsou často vyvolané jejích přetěžováním a opotřebováním, což nás dokáže potrápit i relativně v mladém věku. Ve většině případů za to může ​artróza– pomalé degenerativní onemocnění, které postihuje chrupavky kloubů. Opotřebení chrupavky začíná již po dvacátém roce života. Zatímco do 45 roků postihuje častěji muže, po 55 roku jsou to naopak ženy- přispívá k tomu pravděpodobně menopauza.

 S postupujícím věkem vlastní produkce ​kyseliny hyaluronové a kolagenu v těle klesá a tak dochází ke ztrátě viskozity kloubní tekutiny a pevnosti chrupavky. Jako prevence procesu poškození kloubů se doporučuje užívání doplňků stravy s obsahem těchto látek.

Přípravek ​Kyselina hyaluronová Vitage​ obsahuje čistou kyselinu hyaluronovou, je vhodný pro doplnění jejího nedostatku v synoviální tekutině a zvýšení odolností kloubů při sportování. Doplněk stravy ​Collagenlive obsahuje mořský bioaktivní kolagen ve formě peptidů, extrakt z Botswellia Serrata (přispívá k posílení struktury kloubů a vazů), vitamin C a mangan. Collagenlive se doporučuje pro zvýšení koncentrace kolagenu v organismu, podporu pevnosti a elasticity kloubů, které jsou přetěžovány v průběhu fyzické zátěže.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení