Co je resveratrol?

Resveratrol je látka, která se nachází v slupkách a jadérkách modré révy vinné, v borůvkách, v červeném rybízu, v moruších (odrůdy s tmavšími plody) a v červeném víně.

Resveratol patří mezi silné antioxidanty a jako antioxidant vykazuje široké protektivní působení na buňky, tkáně, orgány a celý organizmus. V literatuře se také uvádí jeho schopnost bránit stárnutí organizmu nebo zpomalovat proces degenerace mozkových buněk při některých neurologických onemocněních (Alzheimerova choroba).

Resveratrol má antioxidační, protizánětlivé, antiinfekční, protirakovinné a kardioprotektivní vlastnosti. Kardioprotektivní a antirakovinné vlastnosti zařadily resveratrol mezi látky, které zkoumají biochemici a dietologové. Studie poukazují na jeho jedinečnou schopnost bojovat proti rakovině během všech jejích stádií. Zjistilo se, že resveratrol potlačuje cyklooxygenázu, látku která zvyšuje produkci prostaglandinů podporujících růst nádorů. Dosavadní výzkumy také prokázaly, že resveratrol účinně a všestranně chrání cévní systém srdce tím, že snižuje napětí cév, brání oxidaci „špatného“ cholesterolu a významně posiluje antioxidační systém. Resveratrol ovlivňuje metabolismus lipidů a inhibuje srážení krevních destiček. Předpokládá se, že díky své schopnosti inhibovat androgenní receptory, má pozitivní vliv na prevenci rakoviny prostaty.

Bylo prokázáno, že resveratrol chrání kůži před poškozením způsobeným UV zářením, volnými radikály a stresem, zlepšuje funkce fibroblastů a podporuje tvorbu kolagenu.

Resveratrol má silný anti-aging efekt: působí preventivně proti stárnutí pletí, vyvolané volnými radikály, „ opravuje“ již poškozenou pokožku díky aktivaci fibroblastů, má protizánětlivý účinek.

 Vědci se domnívají, že resveratrol ovlivňuje činnost genů produkujících sirtuin (skupina sedmi genů, spojených s procesem stárnutí, přezdívané "geny dlouhověkosti“.) Klíčem pro prodloužení života je zvýšení aktivity těchto genů, které mají za úkol regulovat četné biologické procesy a opravovat poškozenou DNA. Sirtuiny jsou považovány za molekuly s blahodárným účinkem na zdraví a se zázračným efektem na prodloužení života. Zdá se, že činí dědičnou informaci odolnější k poškození a chrání buňky proti negativním vlivům volných radikálů.

Bylo prokázáno, že resveratrol příznivě ovlivňuje proces hubnutí tím - zrychluje metabolismus a pomáhá efektivně využit energii z jídla, což má za následek snížení rizika ukládání přebytečných kalorií ve formě tuku.

Vyzkoušejte náš produkt Resveratrol s největším obsahem účinné látky na trhu a přesvědčte se sami o výjimečných vlastnostech resveratrolu.