Proč je přípravek Collagenlive unikátní?

Doplněk stravy Collagenlive obsahuje čtyři složky: mořský (rybí) kolagen ve formě peptidů, extrakt z Boswellia serrata, vitamín C a mangan.

Hlavní ingredience Collagenlive, mořský (rybí) kolagen, se skládá převážně z kolagenů typu I a II, které tvoří 80% veškerého kolagenu v organismu. Tento kolagen je komplexní strukturní protein, který pomáhá udržovat pevnost a pružnost pokožky, vazů, kloubů, kostí, svalů, šlach, krevních cév, dásní, očí, nehtů a vlasů.

Kolagenová vlákna vytvářejí hustou síť v jedné z vrstev kůže zvanou dermis (hluboká vrstva) a poskytují strukturální podporu ve vrstvě pokožky, epidermis (povrchová vrstva). Kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou a elastinem v extracelulárním matrixu pomáhá pokožce udržet si svoji strukturu, pružnost, pevnost a mladost. A právě z těchto důvodů je kolagen důležitým stavebním kamenem zdravé pokožky.

Rybí bioaktivní kolagen se skládá z menších peptidů (kousků bílkovin) a má 1,5krát (1) lepší vstřebávání nežli kolagen hydrolyzovaný. Po konzumaci se tenkým střevem absorbuje do krevního oběhu a přenáší se zejména do vrstvy dermis, kde může zůstat až 14 dní (2). Zde stimuluje množení a pohyblivost fibroblastů, zvyšuje produkci vlastního kolagenu, zvyšuje tvorbu kyseliny hyaluronové a aktivuje ochranu před UVA zářením (3). Mořský kolagen se liší od ostatních kolagenů vysokým obsahem aminokyselin, jako jsou lysin, glycin, prolin a hydroxyprolin (3). Když se tyto živiny skombinují, stimulují buňky v pokožce, klouby a kosti k syntéze bílkovin včetně vlastního kolagenu a pomáhají budovat tělesné tkáně včetně svalů, kostí a kůže. Lysin hraje nejen zásadní roli při produkci kolagenu, ale také podporuje imunitní funkce. Ukázalo se, že lysin ve spojení s aminokyselinou zvanou arginin zabraňuje infekci, což může předcházet akné (4).

Kolagen je v našem těle produkován fibroblasty a epiteliálními buňkami (3). V mladém věku tvoří 75% vrstvy dermis (hluboká vrstva kůže) a je tak z jisté části odpovědný za strukturu, pevnost a pružnost pokožky. Během procesu stárnutí prochází kyselina hyaluronová, kolagenová a elastinová vlákna strukturálními a funkčními změnami (5), které přispívají k tvorbě vrásek, rýh, hnědých skvrn a ochabnutí pokožky. Tato poškození urychluje kouření, nadměrná konzumace alkoholu, fyzická i psychická zátěž, špatná výživa, přejídání, nedostatek spánku, znečištění životního prostředí, autoimunitní onemocnění a chronické UV záření (3). S přibývajícím věkem se naše schopnost doplňovat kolagen snižuje přibližně o 1,5% ročně a to částečně proto, že naše fibroblasty ztrácejí schopnost ho produkovat. Mnoho klinických studií uvádí pozitivní působení kolagenu na vlastnosti pokožky (6), včetně zvýšení hydratace a elasticity až o 78%.(3)

Extrakt z rostliny Boswellia Serrata je druhá významná složka přípravku Collagenlive. Pryskyřice z Boswellii byla historicky používána jako lék proti bolesti, zejména u pacientů s artritidou. Je zajímavé, že i moderní studie potvrdily, že Boswellia je opravdu účinná při léčbě právě artritidy. Například ve dvojitě zaslepené placebem kontrolované studii vědci zjistili, že u pacientů s artritidou došlo po 30 dnech užívání extraktu z Boswellie k výraznému snížení bolestí a zmenšení otoků.Boswellia Serrata má protizánětlivý účinek díky obsahu aktivních Boswellových kyselin a inhibici prozánětlivého enzymu zvaného 5-lipoxygenáza. Boswellia má také pozitivní účinky na stav pokožky a může přispět ke snížení výskytu vrásek, vyhlazení pleti a snížení zánětů v pokožce.

Collagenlive obsahuje také vitamín C, silný antioxidant, který se významně podílí na tvorbě kolagenu a přispívá k dobrému stavu kůže, kostí a chrupavek. Vitamín C urychluje hojení, posiluje imunitní systém a v neposlední řadě zvyšuje odolnost proti stresu.

Součástí složení Collagenlive je mangan, který patří mezi stopové prvky obsažené v našem organizmu a jeho pravidelný přísun v potravě je důležitý z několika důvodů: je součástí řady enzymu, je nepostradatelný pro činnost mozku, podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.

 Použité zdroje:

  • Sripriya R, Kumar R. A Novel Enzymatic Method for Preparation and Characterization of Collagen Film from Swim Bladder of Fish Rohu (Labeo rohita). Food and Nutrition Sciences 2015;6(15): Article ID:61421,11 pages 10.4236/fns.2015.615151
  • Watanabe-Kamiyama M, Shimizu M, Kamiyama S, et al. Absorption and effectiveness of orally administered low molecular weight collagen hydrolysate in rats. J Agric Food Chem 2010; 58(2): 835-41.
  • Sibilla S, Godfrey M, Brewer S, Budh-Raja A, Genovese L. An Overview of the Beneficial Effects of Hydrolysed Collagen as a Nutraceutical on Skin Properties: Scientific Background and Clinical Studies. The Open Nutraceuticals Journal, 2015;8:29-42.
  • Gauza-Włodarczyk M, Kubisz L, Mielcarek S, Włodarczyk D.Comparison of thermal properties of fish collagen and bovine collagen in the temperature range 298-670K. Mater Sci Eng C Mater Biol Appl. 2017 Nov 1;80:468-471. doi: 10.1016/j.msec.2017.06.012
  • Genovese L, Corbo A, Sibilla S. An Insight into the Changes in Skin Texture and Properties following Dietary Intervention with a Nutricosmeceutical Containing a Blend of Collagen Bioactive Peptides and Antioxidants. Skin Pharmacol Physiol. 2017;30(3):146-158. doi: 10.1159/000464470
  • Figueres Juher T, Basés Pérez E. [An overview of the beneficial effects of hydrolysed collagen intake on joint and bone health and on skin ageing]. Nutr Hosp. 2015 Jul 18;32 Suppl 1:62-6. doi: 10.3305/nh.2015.32.sup1.9482. Article in Spanish.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení