Péče o pleť v letním období

Kyselina hyaluronová, kolagen a voda jsou nejdůležitějšími složkami naši pletí. Kůže je největší orgán našeho těla a péče o ní je náročná a má své zásady. Hlavně v letních měsících.

UV záření, které k nám putuje se slunečními paprsky, spouští tvorbu volných radikálů, jež mají destruktivní vliv na kožní buňky. Čím déle působí UV záření na pokožku, tím větší škodu na ní může napáchat: od alergických reakcí přes předčasné stárnutí kůže, vrásky až po rakovinu. UV záření proniká hluboko do spodních vrstev kůže a poškozuje fibroplasty, které mají na starosti produkci kyseliny hyaluronové a kolagenu. Právě proto je vhodné přidávat k aplikaci ochranných opalovacích prostředků také doplňky stravy pro komplexní ochranu pokožky.

Kyselina hyaluronová snižuje škodlivý účinek volných radikálů a chrání kožní buňky před negativními následky UV záření. Tuto látku je třeba pleti dodávat nejenom ve formě krému nebo séra (vstřebávání do kůže z lokálně působících přípravků není dostatečně vědecky prokázáno), ale i jako doplněk stravy – například Hyalive.

Jak už bylo zmíněno, poškozené fibroblasty mají za následek i sníženou tvorbu kolagenu – hlavního stavebního prvku kůže. Jde o strukturální protein odpovídající za mladistvý vzhled pleti. S věkem jeho produkce klesá a po 45. roku života tělo neumí vlastní kolagen vytvořit. V důsledku toho ztrácí pleť svoji strukturu, objem a začíná rychlé stárnout. UV záření tento proces ještě zrychluje a známky stárnutí jsou pak viditelnější. Doplněk stravy Collagenlive, jenž obsahuje mořský kolagen ve formě peptidů, zabrání radikálnímu snížení množství kolagenu v pokožce a pomůže tak udržet její pružnost.

Teplé počasí, chemicky upravená voda v bazénech, ale i slaná mořská voda pokožku vysušují a poškozují. Jak tomu zabránit?

Nesmírně důležité je dodávat tělu dostatečné množství tekutin (2 litry denně), hydratační krémy, séra a vhodné doplňky stravy – s obsahem kyseliny hyaluronové, jež na sebe váže vodu a hydratuje pleť zevnitř, i kolagenu, který brání poškození struktury kůže.

Užívání antioxidantů, které neutralizují škodlivé působení volných radikálů, přispívá ke snížení negativního působení UV záření na kůži.

Jedná se o:

-          Betakarotén: v průběhu trávení se mění na vitamin A, který podporuje tvorbu kolagenu.

           Zdroje: mrkev, batáty, dýně, špenát

-          Vitamin C: přispívá k tvorbě kolagenu

           Zdroje: kiwi, jahody, brokolice, růžičková kapusta

-          Vitamin E: působí protizánětlivě

           Zdroje: mandle, olivový olej, rajčata, vejce

-          Flavonoidy: chrání buňky

           Zdroje: červené víno, borůvky, kakao, doplněk stravy Resveratrol

-          Koenzym Q10: podporuje obnovu buněk a tvorbu kolagenu

           Zdroje: ryby, játra, sójové boby, špenát, doplněk stravy Hyalive

 Hlavní zásady pro péči o pokožku v letních měsících

  1. Použití opalovacích prostředků s ochranným faktorem
  2. Dostatek tekutin ( 2 litry denně)
  3. Kyselina hyaluronová a kolagen ve formě doplňků stravy ( Hyalive, Collagenlive)
  4. Antioxidanty z potravin i ve formě doplňků stravy (Hyalive, Collagenlive, Resveratrol)

Balíček Dokonalá pleť obsahuje dvě balení přípravku Hyalive (kyselina hyaluronová, koenzym Q10, vitamin C) a dvě balení Collagenlive (bioaktivní mořský kolagen, vitamín C, mangan) se slevou 16 %. Tento balíček vám zajistí kvalitní péči o pleť zevnitř a zabrání negativním vlivům slunečného záření.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení