Péče o pleť v letním období

Kyselina hyaluronová, kolagen a voda jsou nejdůležitějšími složkami naši pletí. Kůže je největší orgán našeho těla a péče o ní je náročná a má své zásady. Hlavně v letních měsících.

UV záření, které k nám putuje se slunečními paprsky, spouští tvorbu volných radikálů, jež mají destruktivní vliv na kožní buňky. Čím déle působí UV záření na pokožku, tím větší škodu na ní může napáchat: od alergických reakcí přes předčasné stárnutí kůže, vrásky až po rakovinu. UV záření proniká hluboko do spodních vrstev kůže a poškozuje fibroplasty, které mají na starosti produkci kyseliny hyaluronové a kolagenu. Právě proto je vhodné přidávat k aplikaci ochranných opalovacích prostředků také doplňky stravy pro komplexní ochranu pokožky.

Kyselina hyaluronová snižuje škodlivý účinek volných radikálů a chrání kožní buňky před negativními následky UV záření. Tuto látku je třeba pleti dodávat nejenom ve formě krému nebo séra (vstřebávání do kůže z lokálně působících přípravků není dostatečně vědecky prokázáno), ale i jako doplněk stravy – například Hyalive.

Jak už bylo zmíněno, poškozené fibroblasty mají za následek i sníženou tvorbu kolagenu – hlavního stavebního prvku kůže. Jde o strukturální protein odpovídající za mladistvý vzhled pleti. S věkem jeho produkce klesá a po 45. roku života tělo neumí vlastní kolagen vytvořit. V důsledku toho ztrácí pleť svoji strukturu, objem a začíná rychlé stárnout. UV záření tento proces ještě zrychluje a známky stárnutí jsou pak viditelnější. Doplněk stravy Collagenlive, jenž obsahuje mořský kolagen ve formě peptidů, zabrání radikálnímu snížení množství kolagenu v pokožce a pomůže tak udržet její pružnost.

Teplé počasí, chemicky upravená voda v bazénech, ale i slaná mořská voda pokožku vysušují a poškozují. Jak tomu zabránit?

Nesmírně důležité je dodávat tělu dostatečné množství tekutin (2 litry denně), hydratační krémy, séra a vhodné doplňky stravy – s obsahem kyseliny hyaluronové, jež na sebe váže vodu a hydratuje pleť zevnitř, i kolagenu, který brání poškození struktury kůže.

Užívání antioxidantů, které neutralizují škodlivé působení volných radikálů, přispívá ke snížení negativního působení UV záření na kůži.

Jedná se o:

-          Betakarotén: v průběhu trávení se mění na vitamin A, který podporuje tvorbu kolagenu.

           Zdroje: mrkev, batáty, dýně, špenát

-          Vitamin C: přispívá k tvorbě kolagenu

           Zdroje: kiwi, jahody, brokolice, růžičková kapusta

-          Vitamin E: působí protizánětlivě

           Zdroje: mandle, olivový olej, rajčata, vejce

-          Flavonoidy: chrání buňky

           Zdroje: červené víno, borůvky, kakao, doplněk stravy Resveratrol

-          Koenzym Q10: podporuje obnovu buněk a tvorbu kolagenu

           Zdroje: ryby, játra, sójové boby, špenát, doplněk stravy Hyalive

 Hlavní zásady pro péči o pokožku v letních měsících

  1. Použití opalovacích prostředků s ochranným faktorem
  2. Dostatek tekutin ( 2 litry denně)
  3. Kyselina hyaluronová a kolagen ve formě doplňků stravy ( Hyalive, Collagenlive)
  4. Antioxidanty z potravin i ve formě doplňků stravy (Hyalive, Collagenlive, Resveratrol)

Balíček Dokonalá pleť obsahuje dvě balení přípravku Hyalive (kyselina hyaluronová, koenzym Q10, vitamin C) a dvě balení Collagenlive (bioaktivní mořský kolagen, vitamín C, mangan) se slevou 16 %. Tento balíček vám zajistí kvalitní péči o pleť zevnitř a zabrání negativním vlivům slunečného záření.