Niche vůně a anti-aging

Ojedinělé a výjimečné – tak by se dalo jednoduše popsat niche vůně. Samotné slovo “niche“ je francouzského původu a znamená výklenek nebo kout. Niche parfémy jsou pro ty, kteří se nebojí vybočit z řady a touží po originální vůni.

Niche vůně se skládají ze vzácných ingrediencí, dovážených z nejrůznějších koutů světa, které v běžných parfémech nenajdete, jako jsou kosatec z Grasse, damašská růže nebo pravá ambra.

Parfémy mají tři základní složky, které tvoří pyramidu „HLAVA, SRDCE, ZÁKLAD“. Nejprve se rozvoní ingredience použité v „hlavě“, po několika minutách vůně přejde do roviny „srdce“ a následně po desítkách minut až hodinách se rozvoní ingredience, které tvoří „základ“. Vůně vždy reagují na vaší kůži, na kterou má vliv vaše nálada, emoce, rozpoložení, touha, radost, smutek, roční období, jídlo, dokonce i hodina v průběhu dne. U někoho určité ingredience parfému zintenzivní a u jiného zase zeslábnou nebo úplně zmizí.

Přední tvůrci parfémů přišli s nápadem, že se dá potlačit přirozenou vůni kůže, která signalizuje náš věk a že vůně může mít anti-aging působení. Po použití takové vůně sice nebudeme vypadat mladší, ale budeme vonět mládím. A tuto úlohu - udělat nás mladší skrz takový vjem jako vůně, převzaly právě niche parfémy.

Tvůrce niche parfémů Ricardo Ramos usadil se ve španělské Granadě a tvoří pod značkou Ricardo Ramos Perfumes de Autor podmanivé vůně inspirované milovanou Andalusií. Prostřednictvím komplexních parfémů, které míchá z těch nejkvalitnějších ingrediencí, představuje zásadní postavy a místa středověkého Španělska coby evropské kolébky parfumerie. Ricardo miluje cestování, poznávaní různých kultur, zvyklostí, kostýmů a textilů různých zemí světa. Z parfémů na Vás dýchá slunce a ty nejkrásnější pláže Andalusii, romantické procházky, dech beroucí výhledy, španělská kultura, její historie a to celé zabalené do identické vůně v podobě radosti, smyslnosti a touhy si užívat života.

Nabídku parfémů Ricarda Ramose najdete na https://www.shopmorebeauty.com/niche-parfemy-ricardo-ramos/.

Která vůně získá vaše srdce? Která vás omladí?

Charizmatická vůně třešně, skořice a bílé čokolády Matcha Nôno, dřevitá ALJIBE nebo vůní inspirovaná tibetským pižmem AL MISK?