Kyselina hyaluronová a pleť

Denně v médiích slyšíme o kyselině hyaluronové a jejích blahodárných účincích na stav pokožky.

Abychom lépe pochopili, co nám může přinést užívání kyseliny hyaluronové, podíváme se na detailní obrázek struktury mladé a stárnoucí pletí.

Mladá pleť má pravidelnou strukturu- pevná neporušená  kolagenová vlákna a dostatečné množství kyseliny hyaluronové, která vyplní prostor mezi vlákny a brání vzniku vrásek. Kyselina hyaluronová na sebe umí navázat  velké množství vody a díky tomu vyplnit prostor mezí kolagenovými vlákny a udržet pleť hydratovanou.

Stárnoucí pleť má přetržená elastická vlákna, poškozenou strukturu kolagenových vláken a malé množství kyseliny hyaluronové, což má za následek ochabnutí pokožky, její dehydratace a  vznik vrásek.

Ve věku 35+ vlastní produkce kyseliny hyaluronové prudce klesá, snižuje se pevnost pokožky, vrásky se prohlubují a pohyblivost kloubů se zhoršuje.

Užíváním  doplňků stravy Hyalive, Kyselina hyaluronová Vitage a VitaHyalCombi  lze zpomalit proces destrukcí pokožky, zlepšit její hydrataci, zabránit tvorbě hlubokých vrásek a zlepšit pohyblivost kloubů.

                                                                  Kyselina hyaluronová Vitage