Kyselina hyaluronová a kolagen - sehraná dvojka v boji se stárnutím

Kyselina hyaluronová a kolagen jsou klíčovými součástmi zdravé a mladistvé pokožky i dobře fungujících kloubů. Dohromady tvoří mocné duo v boji proti stárnutí. Každá složka této dvojice má v organismu svou nezaměnitelnou funkci. Zároveň se ale vzájemně doplňují v procesu udržení zdraví.

Kyselina hyaluronová je základním komponentem pokožky hlavně díky svým schopnostem podporovat tvorbu kolagenu a udržovat ho v hydratovaném stavu. Kolagen zpevňuje kůži, zatímco kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu, udržuje kolagen hydratovaný, „šťavnatý“ a elastický – to jsou úlohy, které nedokáže v těle plnit nikdo jiný.

Mladí lidé mají pevnou, hladkou a elastickou pleť, protože mají v těle vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové. Tyto zásoby přirozeně klesají s věkem a stárnutí se stává více viditelným, protože naše kůže ztrácí elasticitu a pevnost.  Doplněním zásob kyseliny hyaluronové lze zpomalit proces stárnutí pleti a kloubů, a tím prodloužit mládí.

Kolagen je bílkovina, která ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, nehtů i zubů a jemu vděčíme i za zdravé klouby a vazy. Bioaktivní mořský kolagen je protein získávaný ze šupin nebo kůže ryb, ve formě peptidů se  dobře vstřebává a má rychlý nástup účinků. Mořský kolagen dodá pleti pružnost a hydrataci, vlasům lesk a hustotu, nehtům pevnost a kloubům lepší pohyblivost.

Doplňky stravy Hyalive a Collagenlive spolehlivě zajistí přísun kyseliny hyaluronové a kolagenu pro péči o pleť a klouby.