Kyselina hyaluronová a kolagen - sehraná dvojka v boji se stárnutím

Kyselina hyaluronová a kolagen jsou klíčovými součástmi zdravé a mladistvé pokožky i dobře fungujících kloubů. Dohromady tvoří mocné duo v boji proti stárnutí. Každá složka této dvojice má v organismu svou nezaměnitelnou funkci. Zároveň se ale vzájemně doplňují v procesu udržení zdraví.

Kyselina hyaluronová je základním komponentem pokožky hlavně díky svým schopnostem podporovat tvorbu kolagenu a udržovat ho v hydratovaném stavu. Kolagen zpevňuje kůži, zatímco kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu, udržuje kolagen hydratovaný, „šťavnatý“ a elastický – to jsou úlohy, které nedokáže v těle plnit nikdo jiný.

Mladí lidé mají pevnou, hladkou a elastickou pleť, protože mají v těle vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové. Tyto zásoby přirozeně klesají s věkem a stárnutí se stává více viditelným, protože naše kůže ztrácí elasticitu a pevnost.  Doplněním zásob kyseliny hyaluronové lze zpomalit proces stárnutí pleti a kloubů, a tím prodloužit mládí.

Kyselina hyaluronová od Vitage Vám přinese „šťavnatou“ pleť a pomůže v boji proti stárnutí.