Kyselina hyaluronová a hojení jizev

Kyselina hyaluronová je látka, kterou si naše tělo umí vyrábět samo, ovšem s přibývajícím věkem její produkce klesá. Až 70 % kyseliny hyaluronové se nachází v kůži a snížením jejího množství v organismu (většinou je tento úbytek spojen s věkem a hormonálními výkyvy) přirozeně vede k povadlosti a suchosti právě pokožky.

Tato kyselina má na starosti vodní rovnováhu v pokožce díky její schopnosti vázat na sebe molekuly vody, pomocí čehož hydratuje kůži. Kromě hydratace   zlepšuje také pružnost a pevnost pleti.

Při porušení kůže v důsledku zánětu (akné) nebo poranění dochází ke zvýšené tvorbě kolagenu, který se nestíhá rozkládat, a to vede k jeho hromadění na povrchu – tak vznikají jizvy na pleti.

Kyselina hyaluronová se nachází v prostoru mezi kolagenními vlákny, brání nekontrolovatelnému ukládání kolagenu a reguluje jeho tvorbu. A právě její schopnost vázat na sebe nejen vodu ale i růstové faktory pozitivně ovlivňuje proces hojení jizviček. Má schopnost bránit ukládání nadbytečného kolagenu a pomáhá jeho rychlejšímu odbourávání. Díky těmto vlastnostem vzniká hladká a pružná pokožka.

Kyselina hyaluronová zabraňuje vstupu virům a bakteriím do buňky a také pomáhá tlumit zánět v pokožce, a to díky tomu, že způsobuje uvolňování cytokinů a chemokinů, čímž přispívá k rychlému vyléčení zánětů a nezanechání jizev.

Zvýšit množství kyseliny hyaluronové v těle lze použitím doplňků stravy Kyselina hyaluronová Vitage (čistá kyselina hyaluronová v dávce 40 mg), který doporučujeme pro mladší osoby. Pro zákazníky ve věku 35+ máme Hyalive (40 mg kyseliny hyaluronové+ 10 mg koenzymu Q10 + 30 mg vitaminu C), který napomáhá ke zlepšení hydratace pokožky a její regeneraci.

Vnitřní užívání kyseliny hyaluronové doplní její množství v těle na delší dobu nežli její lokální použití a tím zajistí větší efekt při hojení jizev a tlumení zánětu v pokožce.