Kyselina hyaluronová a anti-aging

Kyselina hyaluronová  je  nazývaná právem „ molekulou mládí 21 století“ a v boji proti stárnutí je bezkonkurenční. Systém opatření, který přispívá ke zbrzdění procesu stárnutí, nese pojem anti-aging  a kyselina hyaluronová patří k jednomu z jeho pilířů. A proč to tak je? Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského organismu a nachází se v pokožce, kloubech, šlachách, vazech i očním sklivci.

Kyselina hyaluronová udržuje kůži a další pojivové tkáně v našem těle v dobré kondici. Díky svým vynikajícím hydratačním vlastnostem je coby dobrý „zahradník“ pravidelně „zavlažuje“. V mezibuněčné hmotě pečuje o kolagenová vlákna, tkáně pak zůstávají pevné a pružné, zkrátka dobře fungují. Dostatek kyseliny hyaluronové je viditelný na první pohled – pokožka je hladká a bez vrásek. Uvnitř organismu tato látka prospívá zejména kloubům, šlachám a vazům, které chrání před opotřebováním a poškozením, nezbytná je i v očním sklivci.

S přibývajícími léty však přirozená produkce kyseliny hyaluronové v lidském organismu klesá. Úbytek této blahodárné látky bohužel přináší i vyschlou, zvrásněnou, ochablou, a tedy i zranitelnou kůži. Stejně tak se ale projevuje bolestmi kloubů, jejichž chrupavka je degenerativně porušena a dobře neslouží. Abychom tomuto nepříjemnému stavu zabránili, je třeba kyselinu hyaluronovou tělu dodat formou doplňku stravy, který ji v optimálním množství obsahuje.

Mladá pleť má pravidelnou strukturu- pevná neporušená kolagenová vlákna a dostatečné množství kyseliny hyaluronové, která vyplní prostor mezi vlákny a brání vzniku vrásek. Kyselina hyaluronová na sebe umí navázat velké množství vody a díky tomu vyplnit prostor mezí kolagenovými vlákny a udržet pleť hydratovanou.

Stárnoucí pleť má přetržená elastická vlákna, poškozenou strukturu kolagenových vláken a malé množství kyseliny hyaluronové, což má za následek ochabnutí pokožky, její dehydratace a vznik vrásek.

Udržení vysoké hladiny kyseliny hyaluronové v organismu i ve věku 35+ zajistí hloubkovou hydrataci pokožky, pružnost kloubů, vyhlazení vrásek a celkovou vitalitu.

Produkty Hyalive a Kyselina hyaluronová Vitage obsahují 40 mg kyseliny hyaluronové v jedné denní dávce, což je dostačující na každodenní doplnění rezerv této zázračné látky a pro boj proti stárnutí pletí ( anti-aging).