Kolagen a anti-aging

ANTI-AGING  je nový směr v  medicíně  kosmetice a životním stylu, který je zaměřen na zpomalení, prevenci, pozastavení nebo dokonce i zvrácení procesů stárnutí organismu. Díky metodám anti-agingu je možné omladit tělo zevnitř i  zvenku a dosáhnout CO NEJLEPŠÍ KVALITY ŽIVOTA PŘI DLOUHOVĚKOSTI.

Kolagen hraje významnou roli v systému anti- aging, protože jeho množství v těle určuje vzhled pokožky, stav vlasů a nehtů, držení těla a pohyblivost kloubů. Z pohledu anti-aging je nezbytně nutné kolagen doplňovat po dosažení 35 let (sportovcům 25), protože jeho vlastní produkce klesá, což má za následek zhoršení stavu pletí (ztráta  elasticity), vlasů (ztráta pevností) a kloubů (ztráta pružností).

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivých tkání. Kolagen se vyskytuje pouze v tělech suchozemských a mořských živočichů,

Existuje celá řada typů kolagenů, poslední výzkumy uvádějí číslo 29, nejdůležitější je kolagen typu I, II, III, IV, a V. Nejrozšířenější je typ I, představuje 90 % kolagenu v organismech, je přítomen v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Typ II se vyskytuje v chrupavkách.

Kolagen je v našem těle produkován fibroblasty a epiteliálními buňkami. V mladém věku tvoří 75% vrstvy dermis (hluboká vrstva kůže) a je tak z jisté části odpovědný za strukturu, pevnost a pružnost pokožky. Během procesu stárnutí prochází  kolagenová a elastinová vlákna strukturálními a funkčními změnami, které přispívají k tvorbě vrásek, rýh, hnědých skvrn a ochabnutí pokožky. S přibývajícím věkem se naše schopnost doplňovat kolagen snižuje přibližně o 1,5% ročně a to částečně proto, že naše fibroblasty ztrácejí schopnost ho produkovat.

Největší biologickou dostupnost (vstřebatelnost) má mořský (rybí) kolagen. Rybí bioaktivní kolagen se skládá z menších peptidů (kousků bílkovin) a má 1,5krát lepší vstřebávání nežli kolagen hydrolyzovaný.  Mořský kolagen se liší od ostatních kolagenů vysokým obsahem aminokyselin, jako jsou lysin, glycin, prolin a hydroxyprolin . Když se tyto živiny skombinují, stimulují buňky v pokožce, klouby a kosti k syntéze bílkovin včetně vlastního kolagenu a pomáhají budovat tělesné tkáně včetně svalů, kostí a kůže. Lysin hraje nejen zásadní roli při produkci kolagenu, ale také podporuje imunitní funkce. 

Doplněk stravy  Collagenlive obsahuje kombinaci bioaktivního mořského kolagenu typu I, II ve formě peptidů a látek, které podporují jeho přirozenou tvorbu.