Koenzym Q10 a anti-aging

Koenzym Q10 je látka podobná vitamínům, je velice důležitý pro lidský organismus a nelze ho žádnou jinou látkou nahradit.

Q10 se již dlouhodobě používá jako účinná složka v oblasti anti-aging. Mezi nejdůležitější funkce koenzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

Koenzym Q10, přispívá k funkčnosti všech buněk v těle. Q 10 jako antioxidant působí proti volným radikálům uvnitř. Volné radikály jsou látky, které mimo jiné urychlují stárnutí pleti a poškozují buňky. Q10 najdete i v buněčných membránách a lipidech na povrchu pokožky, kde také plní důležitou funkci antioxidantu a chrání před poškozením pokožky UV zářením.

Koenzym Q10 se nachází ve všech lidských buňkách. Mezi nejdůležitější funkce koenzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

Zdravý člověk si dokáže koenzym Q10 vyrobit vlastními silami z potravy přibližně do věku 25 let, poté dochází k postupnému snižování jeho produkce. Okolo 40 se zásoby koenzymu Q10 v těle snižují na polovinu. Buňky se stávají zranitelnějšími a přestávají stíhat využívání energie pro svou vlastní existenci a bezchybnou činnost. Jakmile hladina koenzymu Q10 klesne pod požadovanou úroveň, na člověku se to projeví horší tolerancí zátěže, snížením pracovní aktivity, sníženou schopností regenerace a celkovým poklesem výkonnosti.

Koenzym Q10 chrání buňky před poškozením a předčasným stárnutím, ještě větší význam však má u osob, jejichž organismus se musí vyrovnávat s dlouhodobě zatěžujícími onemocněními, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, angina pectoris, srdeční nedostatečnost, vysoký cholesterol či tlak. Používá se při léčení Alzheimerovy nemoci, obezity nebo roztroušené sklerózy. Koenzym Q10 kromě toho, že tvoří energii pro buňku, je užitečný při léčbě neplodnosti u mužů nebo stavů po infarktu myokardu či při chronické únavě, případně jen preventivně, k udržení dobré obranyschopnosti organismu.

Vědecké testy potvrdily, že dodáváme-li tělu chybějící koenzym Q10 formou vhodného doplňku stravy, můžeme očekávat, že:

  • Pleť bude mít méně vrásek.
  • Zpomalí se proces stárnutí (anti-aging efekt).
  • Podpoří se  tvorba kolagenu.
  • Organismus lépe zvládá zvýšenou zátěž (stres, pracovní vytížení, nemoc, těžkou fyzickou práci, sportovní výkon).
  • Posílí se  ochranný štít proti škodlivému působení volných radikálů (znečištěné životní prostředí – zejména smog, UV záření nebo některá onemocnění).

Doplněk stravy Hyalive obsahuje 40 mg kyseliny hyaluronové, 10 mg koenzymu Q10 a 30 mg vitaminu C a je schopen pokryt základní potřeby Q10 v organismu pro ochranu buněk proti stárnutí.