Kde se kyselina hyaluronová  v těle nachází?

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v těle, nachází se v prostoru mezi buňkami (mezibuněčná hmota), váže na sebe vodu a je zdrojem hydratace. S věkem se v těle snižuje produkce kyseliny hyaluronové  kvůli mnoha faktorům: snížení hormonální aktivity, nedostatek vitamínů a minerálů (magnézia, železa, zinku, vitamínu C), nevyvážená životospráva,  Kolem 40 roku života se ve srovnání s momentem narození sníží množství hyaluronové kyseliny přibližně na 50% (viz graf), což  vede k dehydrataci pletí, vzniku vrásek a snížení pohyblivostí kloubů.

Kyselina hyaluronová Graf

 Pokožka

Z  celkového množství kyseliny hyaluronové v těle se 50%  nachází v kůži, která se skládá z povrchové částí - epidermis a hluboké části- dermis. Jedna molekula kyseliny hyaluronové má schopnost na sebe navázat až stonásobné množství molekul vody, což z ní dělá zdroj hydratace pro kolagenová vlákna, která se podobají gumičkám - stále se natahují a povolují. S postupem času tělo ztrácí schopnost produkovat kyselinu hyaluronovu a spolu s její hladinou klesá i schopnost zadržovat vodu v pokožce.V dehydratované mezibuněčné hmotě se kolagenová vlákna lámou a přetrhávají – tak vznikají vrásky. 

 Vlasy

Struktura kůže hlavy je shodná se strukturou hluboké kožní vrstvy dermis. Dostatečné množství kyseliny hyaluronové v pokožce hlavy zajistí potřebnou hydrataci vlasových folikulů - výsledkem je zdravý a lesklý vlas.

Očí

Ve velkém množství se kyselina hyaluronová nachází také v očním sklivci, její nedostatek nebo snížená produkce vyvolává suchost očí a snížení zraku.

 Rty

Dermální vrstvy rtů jsou složeny převážně z pojivové tkáně a jejích komponentů: kyseliny hyaluronové a kolagenu. Kyselina hyaluronová na sebe váže vodu a udržuje tak kolagenová vlákna v napnutém stavu, což přispívá k udržení pevného tvaru rtů.

Dásně

Kyselina hyaluronová je základní složkou mezibuněčné hmoty dásní, má mimořádnou schopnost vázat na sebe vodu a díky tomu výrazně reguluje hydrataci tkání a působí jako bariéra proti vstupu mikroorganismů (ze zubního plaku). S postupujícím věkem produkce kyseliny hyaluronové klesá, dásně ochabují, vznikají otoky a záněty.

Klouby

Kyselina hyaluronová je obsažena v každém kloubu těla: v synoviální tekutině (lubrikant, které chrání kloub proti mechanickému poškození), v chrupavce, ve vazech a šlachách, a odpovídá za její hydrataci a dobré fungování. Věkem a prostředím má úbytek  kyseliny hyaluronové v organizmu má za následek snížení viskozity synoviální tekutiny a hydrataci kloubního pouzdra, což vede k poškození a omezené pohyblivostí kloubů.

Kyselina hyaluronová je za svou obdivuhodnou pomoc v boji proti příznakům stárnutí nazývána molekulou mládí 21. století. Její dostatečná koncentrace v organizmu může zabránit vývoji závažných zdravotních potíží a omladit váš vzhled.

Použitím doplňků stravy Hyalive, Kyselina hyaluronová Vitage a VitaHyal Combi doplníte hladinu kyseliny hyaluronové v těle, což bude mít za následek vyhlazení vrásek a zlepšení pohyblivostí kloubů,

 

 Použitá literatura:

1.“Absorption, distribution and excretion of 99m technetium labeled hyaluronan after single oral doses ...” (2010). Alexander G Schauss; Life Sciences Division, American Institute for Biosocial and Medical Research, Inc., 4117 South Meridian, Puyallup.

2.“Clinical effects of dietary hyaluronic acid on dry skin“(2001). Osami Kaimoto; Center for Health care, Osaka univer. of Foreign Studies.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení