Jaké potraviny škodí pleti

Jaké potraviny pleti škodí

Jak kvalitní je vaše pleť, záleží také na tom, co jíte. Blíží se Vánoce a je jasné, že budeme v jídle hřešit a je to správně – aspoň jednou za rok si to můžeme dovolit. Ale i přes to je dobře vědět, co může ublížit naši pokožce.

Připravili jsme pro vás seznam 10 potravin, které bychom neměli konzumovat ve velkém množství, protože škody, které napáchají na pleti, budeme likvidovat dlouho.

1.       Rafinované sacharidy (karbohydráty): podporují růst špatných střevních bakterií, například, kvasinek;  ničí růst zdravích bakterií ve střevě; podporuje produkci mazu, který ucpává póry; napomáhá stárnutí buněk tím, že se váže na kolagenová vlákna a tím je znehodnocuje.

2.        Mléčné výrobky: podporují vznik zánětu; často obsahují hormony a antibiotika; laktózová intolerance může vyvolat růst špatných bakterií ve střevě. 

3.       Fast food: obsahují tuk s velkým množství omega - 6 mastných kyselin, které podporují vznik zánět; přepálený tuk obsahuje velké množství volných radikálů, které způsobují stárnutí pletí.

4.       Pšenice: obsahuje lepek, který negativně ovlivňuji funkci střev, snižuje imunitu a podporuje zánět.

5.       Alkohol: obsahuje hodně cukru, který se váže na kolagenová vlákna a tím je znehodnocuje.

6.       Uzeniny: obsahují velké množství sodíku, který zadržuje vodu a rozkládá kolagen a elastin.

7.       Kofein: zvyšuje hladinu hormonu kortizolu a tím podněcuje zánět.

8.       Arašídy : mají vysoký obsah omega - 6 mastných kyselin, které podporují vznik zánětu.

9.       Bramborové chipsy: obsahují velké množství soli a přísad, které zatěžují játra a tím komplikují odbourávání škodlivých látek.

10.   Sycené nápoje: obsahují cukr a často i kofein

 Kompenzovat škodlivý vliv uvedených potravin lze použitím doplňků stravy s vitamíny a minerály, které pletí prospívají, například, vitamin C nebo zinek. 

Přípravek VitaHyal Combi obsahuje kyselinu hyaluronovu, která umí ovlivnit zánět kůže, vitamín C, zinek a boitin pro udržení zdravého stavu pokožky.