Detoxikace a anti-aging

Víte co je detoxikace organismu? V podstatě se jedná o očistu těla - je to metoda využívaná již tisíce let. Cílem detoxikace je pročištění těla, úleva od všech škodlivin, kterými je zanesené. Toxinů bychom se měli pravidelně zbavovat.

Anti-aging je komplex opatření, které nám pomůžou zpomalit proces stárnutí organismu. Detoxikace paří k jednomu ze základních procesů anti-agingu.

Nepřetržitě v našem těle probíhá přirozená detoxikace. Průběh této detoxikace je ovlivněn naši stravou a pitným režimem, fyzickou kondicí, dostatkem spánku, ale i psychikou. Proč naše tělo není schopné se zbavit všech odpadním látek? Může za to náš životní styl a prostředí, ve kterém žijeme.

Špatná životospráva, nadbytek nekvalitní stravy, přepracovanost, stres, nedostatek odpočinku a spánku, málo pohybu, nedodržování pitného režimu, kouření, pití alkoholu, znečištěné ovzduší…To jsou jen některé z mnoha dalších důvodů, kvůli kterým náš organismus nezvládá odbourávat všechny hromadící se toxiny. Věcí prokázali, že tělo zanesené toxiny rychleji stárne, buňky se nedokáží zbavovat odpadních látek, které se hromadí a ochromují jejích správné fungování.

Příjem toxinů, můžeme do jisté míry ovlivňovat, ale i pokud ho téměř eliminujeme, je nutná pravidelná větší očista organismu – detoxikace. Proces detoxikaci lze urychlit zvýšením přijmu tekutin, použitím určitých nápojů a potravin (ovoce a zeleniny).

TOP 10 potravin a nápojů pro podporu detoxikace:  

  1. Voda s citronem
  2. Zelený čaj
  3. Zázvor
  4. Česnek
  5. Lesní plody a ovoce obecně
  6. Zelí
  7. Červená řepa
  8. Listová zelenina
  9. Grep
  10. Avokádo

Pravidelným vylučováním odpadních látek podpoříme proces boje proti stárnutí (anti-aging) a pomůžeme organismu zabránit vzniku příznaků stárnutí.