Co víme o kolagenových peptidech?

Co víme o kolagenových peptidech?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivých tkání. Kolagen se vyskytuje pouze v tělech suchozemských a mořských živočichů, v  rostlinách se nevyskytuje vůbec, proto „rostlinný kolagen“ neexistuje.

Existuje celá řada typů, poslední výzkumy uvádějí číslo 29, nejdůležitější je kolagen typu I, II, III, IV, a V. Nejrozšířenější je typ I, představuje 90 % kolagenu v organismech, je přítomen v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Typ II se vyskytuje v chrupavkách.

Tvorba kolagenních vláken začíná v buňkách pojivových tkání řazením jednotlivých aminokyselin do bílkovinných řetězců. Každý typ kolagenu je tvořen z cca 20 aminokyselin, 9 z těchto aminokyselin je pro lidský organismus esenciálních, to znamená, že naše tělo je není schopné vytvořit samo.  Aminokyseliny - glycin, prolin a hydroxyprolin lze ve větší míře dodat pouze doplňkem stravy s obsahem kolagenních peptidů.

Studie prokázaly, že jedinou biologicky aktivní formou kolagenu jsou kolagenové peptidy, které můžeme představit jako kolagenová vlákna, nastřihané na malé kousky s vynikajícím vstřebáváním.

Biologická aktivita neštěpeného kolagenu a kolagenních peptidů je odlišná. Studie Dr. Oessera a kol. (2003) zjistila, že kolagenní peptidy stimulují buňky, např. chondrocyty a ty pak zvyšují syntézu kolagenu typu II až o 100 %, tj. zdvojnásobují ji již po 11 dnech podávání. Naproti tomu nativní (tedy neštěpený, tzv. přírodní, čistý, či „krystalický“) kolagen takový vliv na biosyntézu kolagenu nevykazoval.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení