Co si přát pod stromeček?

Oblečení, vůni nebo šperk? Dnešní doba nás vede k tomu, abychom především mysleli na své zdraví. Co pro sebe můžeme v tomto směru udělat? Udržovat zdravou životosprávu, pohyb a psychickou pohodu. Ke zdravému životnímu stylu bez pochyby patří užívání vitaminů a doplňků stravy, které napomáhají našemu tělu v prevenci před různými nemocemi a zachovat vitalitu.

Kyselina hyaluronová a kolagen - dvě látky, které umí řešit řadu potíží a také řadě z nich předcházet.

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně se vyskytující v těle. Nachází se převážně v pokožce (70 % z celkového množství), poté v kloubech, šlachách, vazech a v očním sklivci. Kyselina hyaluronová je známá svojí ohromující schopností přitahovat, vázat a udržovat vodu. S přibývajícím věkem produkce kyseliny hyaluronové v organismu klesá, což vede k dehydrataci pleti, vzniku vrásek a opotřebovaní kloubní chrupavky. Kyselina hyaluronová slouží jako zdroj hydratace v pokožce a jako lubrikant pro klouby. Také ovšem snižuje tvorbu vrásek, urychluje hojení ran a zlepšuje pohyblivost kloubů.

Kolagen je bílkovina, která ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, nehtů i zubů a právě jemu vděčíme i za zdravé klouby a vazy. Bioaktivní mořský kolagen je protein ve formě peptidů, který se dobře vstřebává a má rychlý nástup účinků. Mořský kolagen dodá pleti pružnost a hydrataci, vlasům lesk a hustotu, nehtům pevnost a kloubům lepší pohyblivost.

Kyselina hyaluronová a kolagen je sehraná dvojka, která pracuje společně, ale má rozdělené funkce. Kyselina hyaluronová má na starost hydrataci a pružnost pleti i kloubů, kdežto kolagen jim dodává pevnost a zároveň udržuje jejich strukturu.

Od jakého věku bychom měli začít s užíváním kyseliny hyaluronové a kolagenu, abychom si udrželi krásu a zdraví?

18+… Máte problémy s akné či máte drobné jizvičky na pleti? Často sportujete a namáháte tak své klouby? V tom případě je právě pro Vás vhodným doplňkem stravy Kyselina hyaluronová Vitage, který obsahuje čistou kyselinu hyaluronovou. Tento přípravek podpoří hojení a tlumí zánět v pleti, zlepší pružnost šlach a ochrání klouby před nadměrnou námahou.

25+… Od tohoto věku začíná klesat produkce vlastní kyseliny hyaluronové i kolagenu a je vhodné začít s jejích doplňováním v podobě doplňků stravy v rámci prevence vzniku vrásek, ztráty pružnosti pleti a opotřebovaní kloubů. Doporučené přípravky: Kyselina hyaluronová Vitage + Collagenlive (bioaktivní mořský kolagen, extrakt z Botswelia serrata, vitamín C, mangan). Délka užívání: minimálně 2 měsíce jednou za rok.

35+…Nádherný věk, ve kterém by používání kyseliny hyaluronové a kolagenu mělo být samozřejmostí, protože vlastní produkce je snížená na 50% a od věku 45+ už je pouze na 10%. Doporučené produkty: Hyalive  a Collagenlive. Přípravek Hyalive obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 (pomáhá regeneraci buněk) a vitamín C (silný antioxidant, který příznivě působí na pleť a klouby). Hyalive a Collagenlive Vám dodají látky, které zlepší pružnost a hydrataci pokožky, zjemní existující vrásky, přičemž snižuje tvorbu nových, zvětší množství kloubní tekutiny, sníží bolest způsobenou pohybem a v neposlední řadě zpevní klouby a chrupavky. Doporučené užívání: 3-4 dvouměsíční kůry za rok s měsíční přestávkou.

 Přejte si krásu a zdraví!